Clementoni: Impossible Puzzle!

Kto už mal osobnú skúsenosť s kolekciou „Impossible Puzzle“ od firmy Clementoni? V obchodoch ste možno videli obrázok, ktorý vám pripomínal v každom centimetri jeden a ten istý vzor a v duchu ste si položili otázku: „Čo je to za vtip?!“ V strede obrázka sa na vás usmievajú hlavné hrdinky z filmu Ľadové kráľovstvo, ktoré obklopujú škeriace sa hlavy snežného Olafa.

V Clementoni vymysleli špeciálnu kolekciu puzzle, ktoré sú vhodným darom pre zbehlejších a dielikmi ostrieľaných hráčov. Kolekcie však nesú väčšinou rozprávkové motívy z dielne Walta Disneyho ako napríklad starší príbeh o 101 dalmatíncoch či za posledné roky ľadový trhák o Anne a Else. V budúcnosti snáď prinesie firma Clementoni na trh aj motívy pre dospelých, možno nás čakajú Mandelbrotove fraktály. V každom prípade to bol zaujímavý nápad, ktorý je tak trochu výzvou, ktorú treba prijať.

Osobnú skúsenosť mám so skladaním veselých žltomodrých mimoňov (Obr. 1). Pri skladaní som musela zmeniť zvyčajnú taktiku a dúfať, že nenastane zemetrasenie alebo sa nezdvihne obrovský vietor. Po viac než sekunde si všimneme, že každý mimoň má iný výraz a hlavy sa zmenšujú smerom nahor. Niektorí majú ústa dokorán, iní zvesené kútiky, oči alebo oko! vytreštené, prižmúrené, na pol otvorené, zdvihnuté dohora, doľava, doprava a zopár sa ich pozerá na vás. Úchvatné detaily, ktoré som nechcela stratiť v žltomodrom mori, preto som zapla priestorové vnímanie na plný plyn a každučký dielik som zodpovedne priložila na hypoteticky najprijateľnejšie miesto (Obr. 2). Toto puzzle teda nebolo tak skladaní v štandardnom postupe, ako o prikladaní na veľký papier.

Kto sú spoločnosť Clementoni? Puzzle značky Clementoni je dobrá voľba pre kvalitu dielikov, romanticky ladené obrazy, nápaditú kolekciu Impossible puzzle alebo Museum collection s obrazmi od van Gogha, van Daela či Michelangela. Navyše si táto talianska firma svojich zákazníkov cení a v prípade problému drží spätnú väzbu. Práve pri skladaní mimoňov som sa o tom mohla presvedčiť. Radosť z dokončenej skladačky mi stopli dva chýbajúce dieliky vedľa seba. Tento „impossible“ zážitok som sa rozhodla reklamovať, bola to už druhá skúsenosť v puzzle, pričom prvá nedopadla najlepšie. Poštou som odoslala vytlačené dôkazové fotky, vystrihnutý kód tovaru a dopadlo to nad moje očakávania. Taliani ma zasypali mailovými správami v taliančine aj angličtine, a ponúkli mi na výber inú „tisícku“. Aby nezostali „len“ pri mailoch, poslali mi vybraté puzzle ešte s odkazom na papieri a posledným, definitívnym ospravedlnením. Až by som povedala, že viac než to puzzle ma dojala hromada ich reakcií.

Takže ak sa rozhodnete napríklad pre kolekciu Impossible puzzle a podobnú taktiku skladania, nezabudnite na bezveterné podmienky.

Clementoni: Impossible Puzzle! 3 Clementoni: Impossible Puzzle! 4